Jak si vybrat: dvoudílný nebo kompaktní plenkový systém?

Malovali byste obraz spíše podle čísel nebo zcela volně podle sebe?

Já nenamaluju samostatně ani čárku. Tedy lépe řečeno ani kloudnou čárku, z které by mohl vzniknout koukatelný obraz. S malovacími dovednostmi jsem skončila asi tak na úrovni šestiletého netalentovaného dítěte.

Ale baví mne, když je čas, vybarvovat alespoň krásné obrazy podle návodu, podle čísel. Ani to není snadné… skládat piditečku za piditečkou, než se to sleje v jeden celek a je poznat, co tím chtěl básník říct 🙂

Co máte raději Vy? Zamyslete se nad tím, než budete objednávat látkové plenky. Nemusí to být zrovna malování. Ale třeba výroba šperků, práce na zahrádce, výroba nábytku 🙂 Jak to máte raději? Komplet sami, jako puzzle nebo aby to někdo udělal celé za Vás?

Dvoudílný systém, jako jsou např. kalhotkové nebo vícevrstvé plenky a k tomu svrchní kalhotky, totiž více připomíná svobodnou tvorbu – můžeme si zvolit od jakéhokoli savého typu plenky, materiálu a značky co chceme a skombinovat to v podstatě s čímkoli z oblasti svrchních kalhotek (pokud sedí velikost přes savou část samozřejmě :-)).

Kompaktní systémy, kde jsou obě vrstvy pod jedím společným zapínáním, jsou naproti tomu více dané výrobcem, vedou nás, co, kde, s čím spojit, aby to fungovalo, je to více čitelné, jasné. Kreativita je tu někdy více, někdy méně omezena.

Výsledek obou systémů se ale, podobně jako namalovaný obraz oběma styly, zas až tak nemusí na první pohled lišit. 

Zažij plenku Anavy

Jaké parametry jsou tedy například ve hře?

Důležité je říci, že v obou skupinách plen, jak v dvoudílném, tak kompaktním systému, můžeme najít plenky celkově štíhlé, ale i objemné, úzké i široké, savé i málo savé, padnoucí i nepadnoucí, levnější i cenově výše.

Dokonce i v rámci materiálových možností je to velmi vyrovnané, snad jen vlňáčky v kompaktech moc často nepotkáme 🙂 Proto v tomto ohledu nelze říci jednoznačně např.: kompakty jsou štíhlejší nebo třeba méně savé, či spolehlivé. To vůbec nelze obecně říci.

Takže po čem se pídit?

Skládáte raději puzzle? 🙂

Ano, je to především o našem vlastním nastavení.

Velmi se na tom podílí např. naše ochota k množství různých mezikroků v rámci údržby a skládání atd.

Dál může hrát roli naše nastavení vzhledem k celkovému počtu gumiček a řasení, které často způsobuje větší objem a může otlačovat.

Jak jsme na tom s tím, že budeme zapínat každou vrstvu zvlášť?

Jak naše miminko zvládá větší tuhost na bříšku vzniklou dvojím zapnutím?

Nevadí mu kolem nožiček více materiálu daného řasením na savé vrstvě plus svrchňáčky?

Chceme, aby miminko se ani zdánlivě nikdy nedotýkalo PULu? Pak musíme volit tak, aby svrchní byly potažené nebo tedy dvoudílný omotávací systém (nikoli čč narovno :-)).

Záleží nám na rychlosti přebalení a svléknutí miminka? Na jednoduchosti přebalení, aby to pochopil kdokoli bude o dítko pečovat? Aby zcela jistě nasadil správně a na nic nezapomněl?

Můj muž třeba občas nasadil kalhotovku a pak už dal bodýčko a hotovo. Vlňáčky/tepláčky dal až přes to (bodýčko samozřejmě pak bylo mokré).

Jindy zase přes zcela pidi plenu typu vše v jednom dal ještě pro jistotu svrchňáky :-).

Když jsme se ustálili na dvou třech typech plen, tak už to bylo v pohodě.

Jednoznačně ale preferuje kompakty, především AIO, ale i AI2, kde se vkládačka jen vloží narovno, zvládá v pohodě. Jak říká, jsou malé a rychlé – i vzhledem k synovi – pohodlné, měkké a nezdržují nás moc.

Takže co je pro Vás ta priorita?

Vše co jsem tu nastínila je, jak už jsem řekla nahoře, možné zvažovat v rámci obou skupin plen. Tuhost, měkkost, objem, savost, schnutí, cena, pohodlí…

Záleží jen a jen na nás, co nám více vyhovuje, abychom byly spokojené my i naše děti (ano, i partneři a babičky :-D).

Voleb máme nespočet. Víte už, co je to Vaše nej? Věděly jste to od počátku? Napište mi sem nebo do FB skupiny Váš názor. 

Miluška Ščerbová

Miluška Ščerbová

Pomáhám vám vyznat se ve světě látkových plen efektivně, bez mýtů a ztrát času i peněz. Sdílím s vámi své zkušenosti z více než 5 let používání, zkoumání, a testování látkových plen více než 35 českých i zahraničních značek. To nejlepší jsem shrnula v jednom unikátním uceleném online videokurzu, který je vám ihned k dispozici. Látkujte také jako profík hned od začátku. Neztrácejte čas ani peníze.

Dárek pro Vás:
Látkujte v klidu a s přehledem ...a levněji

Sleva 15%

látkujte jako profík hned od začátku

“Konečně už nemám strach ze zkratek AIO, AI2 a SIO, protože vím, co znamenají a co vše si pod nimi lze představit…” (Monika B.)

Byla jsem překvapená obsáhlostí a dokonale propracovaným systémem…” (Dana Ch. Kratochvílová)

“Nikde jsem se nedozvěděla ucelenější a prakticky zaměřené informace jako zde… nejsou to stokrát okopírované rady z netu…” (Eliška Jelínková)