🎁K brožurce a checklistu zdarma nyní navíc emailový průvodce látkovým světem s tipy a střípky z online kurzu.👏

Pomůcky na bezplenkovou komunikační metodu

🤷‍♀️🧐 Od jakého věku je v pořádku jít na záchod, když se nám chce? Od tří let? Od čtyř? Od doby, kdy začneme mluvit?

🤔Jak tak držím syna „v klubíčku“ nad umyvadlem, on si vesele prdí, já jen tupě zírám a čekám, až si uleví… a najednou mi to docvakne! Jsem pro někoho divná? Možná, ale neměnila bych 😉

😉Pro dospělého je naprosto přirozené odskočit si, když potřebuje. Pokud musí svoji potřebu vykonat vleže, do pleny nebo jiné náhradní pomůcky, je mu to nepříjemné… Běžně pomáháme dětem, co už si jakžtakž dovedou „srozumitelně“ říct, vyčůrat se na travičku apod.
🙂Proč tedy nepomoct i miminku.

🤷‍♀️Netušila jsem, že něco takového je možné.
😢Až když mi kamarádka už před více než pěti lety poradila, že pokud moje dcerka nějak „BEZDŮVODNĚ“ často PLÁČE, že to může být tím, že nechce čůrat do plenky nebo že je jí vědomí „mokra v hnízdě“ nepříjemné. 

🤩AHA! Snažila se se mnou komunikovat, abych ji pochopila, že potřebuje na záchod! Touží přirozeně po dodržení základní hygieny, AHA!

Úžasné. I právě narozené miminko dokáže dát najevo, co potřebuje. Ten pocit, když SE s miminkem navzájem POCHOPÍME, DOROZUMÍME, je krásný.

🍀Nad umyvadlem/nočníčkem/travičkou nějakou chvíli strávím, ale vlastně si ani nedovedu představit, že bych to dělala jinak. Je to pro mne lepší pocit, než když někdy nemohu takhle pomoct (v autě, ve městě…) a musím sledovat, jak se snaží vyprdět do plenky a je mu to nepříjemné a jde to špatně…

😍Takže děkuji své milované kamarádce, že mi před těmi X lety o bezplenkové komunikační metodě řekla, protože bez ní si to už neumím představit.

🤫Pssst, tajné info: není to o tom, že nepoužíváme plenky 🙂 a není to ani jenom o možnosti ušetřit si manipulaci s pokaděnými plenami, rozvíjí to blízkost a komunikaci mezi rodičem a miminkem (mj.pak nepotřebuje tolik brečet, aby přilákalo vaši pozornost 🤗)

🍒🎂bonus v podobě přirozeného, rychlejšího, chápání “chození na NOČNÍK” je už jen třešnička na dortu 😉

Jsem autorkou projektu Zažij plenku. Sdílím s Vámi své postřehy a zkušenosti ze světa látkových plen, aby Vaše cesta k miminku v bavlnce byla co nejpříjemnější a efektivní. Jsem maminkou dvou látkovaných dětí.

 Jste ze všeho kolem plen jeleni?

1. UCELENÝ ONLINE KURZ o látkových plenách je tu, aby Vám pomohl!

  • 6 + 1 videolekce (po 15-30 min.)
  • 2 zážitková audiocvičení pro lepší představu
  • Přes 2,5h informací, tipů i ukázek na miminku 
  • Podpůrné PDF materiály
  • MP3 záznam lekcí kurzu k uchování
  • Pohodový start s látkovými plenami
Komentáře