Živý online program se zkušenou podporou

7 kroků k vysněné plenkové výbavičce

Během 3 týdnů Vám pomohu najít Vaší vlastní cestu.

Začínáme 10. 11. 2020

Děsí Vás množství různých látkových plen na trhu?


Nevíte, co a kolik z toho si vybrat, jak vůbec začít?

 

Ani po hodinách strávených v diskuzích a na eshopech se nemůžete zorientovat?

S těmito problémy jsem se potýkala já i spousta dalších maminek. Zdá se to jako boj s větrnými mlýny a ubírá to mnoho energie i radosti.

Zkuste si ale nyní představit, jaké by to bylo, kdybyste:

 • ... dostala všechny podstatné informace už vybrané a utříděné tak, abyste se rychle zorientovala a mohla dále postupovat snadno a samostatně
 • ... dostala informace nezávislé na eshopech, značkách či prodejcích
 • ... rovnou viděla a mohla porovnat spoustu typů plen, materiálů, velikostí a dalších rozhodujících faktorů
 • ... viděla řadu plen i na miminku
 • ... nemusela pročítat všechny diskuze a eshopy a hledat, co z toho je vlastně "správně"
 • ... se mohla do budoucna rozhodovat o plenkách a posuzovat informace v eshopech i diskuzích s nadhledem a informovaně

a kdybyste navíc

 • ... dostala v extra videjích odpovědi na své dotazy i na otázky ostatních členů kurzu

a díky tomu všemu

 • ... ušetřila spoustu času, energie i financí jinak vynaložených na náročné hledání a nakupování věcí, které třeba nevyužijete nebo Vám nebudou fungovat

Právě teď máte skvělou příležitost toto vše získat. 

Živý online program začíná 10. 11. 2020, tj. za:

Mýma rukama prošlo více než 180 různých plen mnoha výrobců vč. svrchňáčků, ani jeden z nich nebyl stejný. A to zdaleka není vše, co náš trh nabízí, nemluvě o zahraničí. 

Takže naprosto chápu, že vybrat si to pravé, může vypadat jako nemožné.

Každý máme jiné priority a jiné zázemí, proto je vhodné zohlednit řadu individuálních faktorů. Ne každý chce používat čtverce a ne každý se zamiluje do plen vše v jednom.

Lekce jsou tvořené tak, aby nic nevnucovaly, předávaly informace, "výtahy" ze zkušeností i moje konkrétní poznatky a umožnily Vám najít si to svoje

... a můžete se navíc tentokráte i živě ptát! A to je podle mne super.

Jak já se ráda ptám zkušenějších, když třeba šiju roušku nebo barefoot boty, aby neskončily v koši :-). A Vy?

Na jaká témata se spolu podíváme?

1. TÝDEN:

1. Rozdělení systémů a savé vrstvy látkových plen

Co to vůbec jsou dvoudílné a kompaktní systémy (AIO, SIO, kapsovky...)? V čem spočívají rozdíly, hlavní výhody a nevýhody obou skupin? Co je pravdy na tom, co se o kompaktech povídá? Jaké můžeme potkat savé vrstvy, střihy, vkládačky či zapínání? Co nás na tom může zaujmout?

2. Velikosti a savé materiály látkových plen

S jakým označením velikostí se můžeme setkat a co jednotlivé velikosti pro nás znamenají, jak fungují? Jak poznáme příliš malou, velikou či objemnou plenku? Z jakých materiálů či tkanin můžeme vybírat? Je jedno co si zvolíme?

3. Svrchní kalhotky

S jakými materiály a střihy můžeme počítat? Co s roličným řešením lemů a křidélek kolem nožiček?  Jaké typy PULek můžeme použít?

A mnoho dalšího...

2. TÝDEN:

4. Kompaktní systémy - AIO, SIO, kapsovky, hybridy

Co si pod "kompakty" vůbec máme představit? Jak se mezi nimi rozlišuje?  Jaké jsou zde možné střihy? Kdy jsou tyto systémy vhodné? Jaké mají výhody či nevýhody? Je pravda co se o nich říkává?

5. Rutina kolem plen, péče, usnadnění kolotoče

Proč je dobré vědět, co rutina kolem našich vybraných plen bude obnášet? Jaké jsou kroky kolem různých typů plen? A všechny ty "nudné" úkony jako je skladování, praní, žehlení, skvrny, mazání, impregnace... :-)

6. Přehled k rutině a usnadnění výběru, bezplenková komunikační metoda

Co si mám ujasnit před výběrem plen - abych si nezkomplikovala práci? Tipy na nepřebalitelné dítě a také informace k bezplenkové komunikační metodě - co to je, jak na ni, pomůcky, oblečení, tipy, signály, projevy miminka... Je bezplenkovka (třeba jen částečně) i pro Vás?

3. TÝDEN:

Látkové plenky výbavička

7. Počítáme výbavičku a začínáme látkovat.

Jak často přebalujeme? Je to jiné s novorozencem? Co potřebujeme ze začátku či později? Co tvoří výbavičku? Jak to poskládat, kolik čeho? Je rozdíl mezi plenkováním chlapečka či holčičky? Co třeba na velký zadeček v plence? Kdy výbavu pořídit? Kde? Jak například výbavu poskládat?

Jak tedy kurz "v kostce" vypadá?

7 videolekcí o plenách

Během celkových cca 2,5h se ze 7 videjí postupně dozvíte vše podstatné z plenkového světa. Lekce si pustíte z počítače či mobilu v čase, který je Vám milý i z pohodlí Vašeho domova.

2 zážitková audiocvičení

Zážitková audiocvičení ve formátu MP3 Vám pomohou si ujasnit, ke kterým plenkovým systémům tíhnete a jaké to s plenkami pro Vás asi bude.

Ukázky na miminku

Ve videjích současně s výkladem (ve více než 240 prostřizích) uvidíte řadu plen a systémů nejen samostatně, ale také na miminku. Pochopíte, jak budou a mají na miminku pleny vypadat.

Audiozáznamy videolekcí v MP3

Audiozáznamy videolekcí si pro svou potřebu můžete stáhnout a uchovat ve formátu MP3 a poslechnout si je třeba v autě.

Podpůrné materiály

Součástí kurzu jsou i podpůrné PDF materiály, doplňující texty, schémata. Během kurzu si navíc odškrtněte, co už víte, umíte, sledujete pokrok.

Videa s odpověďmi na Vaše otázky

Na konci každého týdne odpovím na zaslané emailové dotazy účastníků kurzu ve videu.

Co to znamená "zážitkové audiocvičení"?

Zážitkové audiocvičení je vedená vizualizace, která Vám pomůže představit si, co a jak byste si při přebalování miminka představovali a co se Vám ale vůbec nelíbí.

Během dvou obsažených audiocvičení si projdeme proces přebalování v různých (i trochu hektičtějších) situacích s různými druhy plen, ale třeba i kompletovací a jinou rutinu spojenou s různými druhy plen. Díky tomu si lépe představíte, co to bude obnášet a jak se v daných situacích cítíte.

Ještě mě neznáte?

Jmenuji se Miloslava Ščerbová a pomohu Vám zorientovat se v látkových plenách a jejich používání - efektivně a bez mýtů.

Sdílím s Vámi své zkušenosti s látkováním dvou dětí, a především s více než 180 různých látkových plenami, více než 35 výrobců a značek, a postřehy ze světa látkových plen. Provádím Vás zážitkovými workshopy, píši články. Věřím, že v žádné oblasti lidského života není třeba složitě vynalézat kolo odznova, a proto se snažím předat své zkušenosti tam, kde je to potřebné, abych ostatním usnadnila cestu.

0
+
Různých plen
0
+
Videoukázek
0
+
Členů FB skupinky
0
++
Fotek plen
0
+
Přebalení do látkovek

Kolik "živý" online kurz stojí?

1 100 Kč

Chcete vědět více? Projděte si třeba příběhy prvních účastníků či fanynek Zažij plenku:

Čarodějka Dana si myslela, že v kurzu dostane jen informace, které si kdykoli dohledá. Ale...

Když jsem vstoupila do kurzu Milušky o plenkách, myslela jsem, že dostanu ucelené informace, ale po pravdě takové, které si mohu kdykoliv dohledat. Byla jsem PŘEKVAPENÁ OBSÁHLOSTÍ a DOKONALE PROPRACOVANÝM SYSTÉMEM, jakým Miluška vše prakticky UKAZUJE A VYSVĚTLUJE. Jako BONUS jsem vnímala to, že si na své přijdou jak „tabulkové“ typy lidí, tak i ti, kdo mají raději obrazovou prezentaci, poslechovou teorii, i praktické osoby. Jako čarodějku mě nejvíce UCHVÁTILY VIZUALIZACE, ty prostě miluji. Z těch jsem byla neskutečně nadšená. Kurz bych určitě DOPORUČILA KAŽDÉMU, KDO ČEKÁ PŘÍRŮSTEK do rodiny I TĚM, KDO JIŽ MALÉ DÍTĚ MAJÍ. Sama jsem matka 4 dětí, další už neplánuji, ale i tak mě dost zamrzelo, že jsem tak krásně podané informace neměla již dříve (nyní už je pro mě téměř pozdě, i když U NEJMLADŠÍHO TO JEŠTĚ STIHNU NA CHVILKU VYUŽÍT).
Dana Kratochvílováčarodějka a designérka života, www.danakratochvilova.cz

Těší mne, že i maminka látkující už půl roku si v kurzu našla nové, užitečné informace:

"Kurz máte zpracovaný moc pěkně, hlavně pro úplné začátečníky. Já LÁTKUJI první miminko asi půl roku A STEJNĚ JSEM tam NAŠLA SPOUSTU UŽITEČNÝCH informací.

Nejvíce mi přišel PŘÍNOSNÝ DÍL RUTINA s plenkami, jak lépe na praní a péči o plenky. Dál mě zajímalo NOČNÍ LÁTKOVÁNÍ, protože to se mi zatím moc nedaří. Asi vyzkouším tipy z Vašeho videa..."

"...Dál se mi líbilo, jak máte ukázány DRUHY SAVÝCH MATERIÁLŮ, ani jsem netušila, kolik druhů je. Mám jen své zajeté druhy a moc nezkouším další věci. Super, že jste něco řekla i k BKM. Sleduji Vaši skupinu na FB, tak díky i za to."

Zuzka z Miminkoneplakej.cz byla zpočátku skeptická, ale pak...

"Nejdřív jsem byla tak jako skeptická, protože jsem si říkala, že je spousta druhů plínek a jak si to maminka může zažít, když si to nemůže pořádně osahat, a byla jsem HODNĚ MILE PŘEKVAPENÁ, protože ten kurz vyloženě PŘEDČIL MOJE OČEKÁVÁNÍ, všechno je tam DOPODROBNA UKÁZANÝ, porovnaný, je tam všechno i v detailním záběru..."

... přiznala, že v kurzu dostala tolik tipů, které ani nečekala...

"...Jsou POROVNANÝ DRUHY PLÍNEK, I MATERIÁLY. Co používat na den, co na noc, co na cestování, co si připravit, když chcete cestovat, co dělat, když jste si nějaký plínky koupili a chcete je vyměnit... prostě STRAŠNĚ MOC TIPŮ, který jsem tam ani nečekala...

...Myslím si, že tohle je ÚŽASNÝ KURZ PRO MAMINKY, KTERÉ JEŠTĚ NIKDY NELÁTKOVALY, přemýšlejí o tom, a přemýšlejí třeba i jenom o částečným látkování, ale nevědí, jak se v tom vyznat, mají v tom chaos...

Díky tomu UŠETŘÍTE SPOUSTY PENĚZ, PROTOŽE NEBUDETE KUPOVAT PLÍNKY, KTERÉ BYSTE MĚLI ZBYTEČNĚ..."

Celou videoreferenci Zuzky Šmidralové z miminkoneplakej.cz najdete ZDE:

Fotografka Sandra se utvrdila ve svém výběru AIO plen a byla nadšená ze zážitkového audia...

"Kurz je krásný a jsem moc ráda, že jsem ho mohla absolvovat. Utvrdilo mě to v tom, že AIO je pro mě nejvhodnější varianta. :-) Celkově je supr, že je ROZDĚLEN NA DŮLEŽITÁ TÉMATA A V KAŽDÉM JSOU TIPY CO A JAK. Paráda. Zážitkové audio s plínkama je fakt super. Jsem z toho fakt nadšená. Je to boží!"
Sandra LahodaFotografka, www.sandralahoda.cz

Eliška oceňuje, že rady a návody od Zažij plenku jdou do hloubky a nedávají "stokrát okopírované rady z netu"...

Lucce Zažij plenku pomohlo zorientovat se v systémech a značkách ...

I Vy můžete spokojeně přebalovat do látky. Těšíte se?

Možná jste se už také zkoušeli zorientovat v plenách sami

 • pročítat desítky diskuzí na facebooku, emiminu, koníkovi i jinde...
 • procházet eshopy a naklikat nějak výbavičku do košíku
 • hledat videa
 • číst články
 • nebo dokonce nakupovat a zkoušet "od všeho něco"

A stále to nefungovalo...

A přitom možná cítíte, že byste Vaši energii chtěli využít jinak

 • ceníte si svého času, který raději využijete na své koníčky, rodinu, přátele či práci
 • nechcete kupovat pleny, které Vám nebudou vyhovovat, nebo je ani nebudete potřebovat
 • chcete se umět samostatně poučeně o plenkách rozhodovat, nestřílet naslepo
 • nechcete jen nekriticky důvěřovat radám z facebooku apod.
 • chcete se co nejdříve dostat do oblíbené "kochací" fáze používání látkovek :-)

Zvu Vás proto do živého online programu, kde získáte:

 • 7 videjí o plenkách a jejich používání, i výpočtech a výbavičce
 • 2 bonusová audiocvičení pro ujasnění vlastních priorit a lepší představu
 • celkem více než 2,5 hodiny hodnotného, koncentrovaného obsahu, odpovědí a ukázek
 • schémata, tabulky a pomocné texty k těmto videjím o plenách
 • MP3 audio záznamy lekcí k uchování a puštění třeba v autě (raději třeba u vaření, ať Vás neruším :-))
 • Přístup do členské sekce Vám zůstane nejen během 3 týdnů programu, ale půl roku od začátku kurzu, tj. můžete si projít vše vlastním tempem i později zopakovat.

Jednoduše získáte VŠE PODSTATNÉ pro Vaše látkování, stejně jako Dana, Zuzka a další.

A k tomu NYNÍ NAVÍC:

 • možnost sdílení a komunikace s ostatními členy kurzu uvnitř speciální facebookové skupiny pouze pro členy kurzu
 • 3x video s odpověďmi na Vaše otázky k probíraným témátům (má podpora v reálném čase)
 • pro aktivní členy kurzu možnost získat navíc ZDARMA bonusový přístup k videotéce (cca 100 ukázek) s novorozeneckými plenkami při splnění jednoduché 3 týdenní výzvy uvnitř kurzu :-)

Těším se na společné sdílení, Vaše dotazy a Vaši společnost.

Další krok je na Vás. Vykročíte se mnou?

Ještě váháte?

Možná si ještě nedovedete úplně představit ten budoucí klid?

Nemusíte už hledat. Informace přijdou za Vámi

Máte čas na to, co opravdu potřebujete a chcete dělat - na to, co Vás baví. 

Neutrácíte zbytečně za pleny, co nebudou fungovat, co se Vám nebudou líbit, nebudete je ptořebovat atd. 

Umíte se sami orientovat v parametrech plen na eshopech i bazárcích.

Byla by to paráda, ne?

Možná váháte nad cenou?

Zkusím ještě jednou shrnout obsah kurzu:

 • 7 nabitých videolekcí
 • 2 audiocvičení (vizualizace)
 • Celkem cca 3h obsahu, informací a ukázek
 • Audiozáznamy MP3 k uchování
 • 3x video s odpověďmi na Vaše otázky (délka dle potřeby, tj. 10 minut ale třeba i hodinu na video...)
 • Možnost získat navíc ZDARMA přístup do videotéky s novorozeneckými plenkami (i na miminku) po včasném splnění jednoduchých úkolů 3týdenní výzvy (cca 100 videoukázek)
 • Možnost sdílení a podpory členů kurzu v rámci facebookové uzavřené skupiny

= 1100 Kč

Co bychom v plenkovém světě např. mohli koupit a přirovnat?

 • 2x rostoucí kalhotková plenka Anavy (2x 499 Kč)
 • 1x rostoucí svrchní PUL kalhotky Anavy (399 Kč)

tj. dvě přebalení = 1397 Kč

Počet potřebných přebalení se přitom pohybuje kolem 25 či spíše 35 kusů.

Víte jistě, jaké plenky, střihy a doplňky budou pro Vás ty pravé?

Nesprávným nákupem snadno přijdeme o velké množství peněz i energie.

Ztráty energie, radosti a peněz bohužel jsou příběhem nejen Veroniky, která mi po konzultaci napsala...

"Ježíš, jste moc hodná, děkuju za info. Samozřejmě jsem jako idiot nakoupila jednu velkou sadu, kterou budu zase posílat do pryč, protože mi to s ní pořádně nejde 😀 tak hledám alternativy. Jste zlatá, děkuju za pomoc. NA VÁS A VÁŠ BLOG JSEM MĚLA NARAZIT UŽ DÁVNO, UŠETŘILA BYCH STAROSTI I PENÍZE. Jdu studovat a snad už to na druhý pokus dopadne lépe 🙂"
Veronika Š.

Co myslíte, vyplatí se při cenách látkových plen se dobře připravit a promyslet si, co budete potřebovat, co koupíte, z jakého mateirálu, kolik kusů, kde a za kolik?

Podle mne ano :)

Je to na Vás.

Živý online program začíná 10. 11. 2020, tj. za:

P. S. A pokud by Vám pomohlo rozložení do splátek, domluvíme se individuálně, napište :-)

Těším se na Vás.